FAQ - Často kladené dotazy

Komu je aplikace určena?
Aplikace je určena především veřejné a státní správě - městům, obcím, archivům a dalším institucím. Nicméně jde o open-source aplikaci a používat ji mohou i jiné subjekty v rámci ČR i zahraničí.

Kolik aplikace stojí?
Samotná aplikace je šířena pod licencí EUPL a za používání aplikace neplatíte žádné poplatky. Navíc můžete program libovolně upravovat dle vlastních potřeb, dále jej rozšiřovat nebo napojovat na vaši stávající IT infrastrukturu. Pokud budete potřebovat další služby jako je školení, konzultace, hosting nebo pomoc s implementací aplikace, můžete se na nás obrátit.

Proč se musím registrovat, abych získal aplikaci?
Registrace je vyžadována z důvodů vyhodnocování úspěšnosti projektu a také zjišťování, jaké subjekty aplikaci využívají, aby mohl být tímto směrem ubírán vývoj samotné aplikace.

Zvládnu si aplikaci nainstalovat sám na svůj počítač?
Instalace aplikace vyžaduje pokročilejší znalosti z oblasti webových aplikací, aplikačních serverů nebo databázových serverů. Pro svůj běh potřebuje operační systém (Windows, Linux, MacOS X), webový server Apache, databázový systém MySQL a podporu PHP. Pokud máte zkušenosti s provozem webových aplikací, nebudete mít s instalací problém. Pokud tyto zkušenosti nemáte, obraťte se na svého správce sítě, nebo na nás.

Pod jakou licencí je aplikace šířena?
Open-source spisová služba pro veřejnou správu je dostupná pod licencí EUPL v1.1. Tato licence je zdarma.

Jsme malá organizace, nemáme vlastní IT a nikoho, kdo by nám aplikaci nainstaloval a udržoval, případně nás vyškolil, co máme dělat?
Můžete využít naše kompletní služby, včetně instalace nebo hostingu celé aplikace. Zajistíme vám tak instalaci, školení i další správu aplikace..

Je součástí aplikace také elektronická podatelna?
Ano, součástí aplikace je i elektronická podatelna s podporou e-mailové komunikace a s podporou datových schránek.

Jak aplikaci získat?
Aplikaci můžete zdarma získat zaregistrováním na těchto stránkách a my Vás budeme kontaktovat s dalšími informacemi.

Mohu si aplikaci nainstalovat na vlastní server a provozovat si ji sám?
Ano, aplikaci si můžete nainstalovat na vlastní server nebo na vlastní hosting a provozovat ji, zcela zdarma. Pozor, aplikace nefunguje na službách typu webzdarma.cz, které vkládají do stránky reklamu.

Lze tuto aplikaci doporučit i menším obcím?
Ano, velká část uživatelů aplikace jsou právě malé obce.

Na jaké platformě spisová služba běží a jaké jsou minimální požadavky na HW?
Jde o webovou aplikaci. Aplikace vyžaduje pouze internetový prohlížeč (Firefox, Chrome, IE 8+), na straně uživatele tedy běží na jakémkoli počítači.

Podporuje aplikace datové schránky?
Ano, podpora datových schránek je v základní podobě implementována v rámci elektronické podatelny, je tedy možné datové zprávy přijímat i posílat a dále ukládat a pracovat s nimi v rámci systému.

Podepsali jste Memorandum MVČR o spolupráci na výrobě a vývoji spisových služeb?
V roce 2009, garant vývoje naší open-source spisové služby pro veřejnou správu organizace OSS Alliance, podepsal Memorandum o spolupráci mezi MVČR a zástupci společností zabývající se výrobou a vývojem spisových služeb. Prostřednictvím OSS Alliance jsme tedy toto memoradum plně přijali a respektujeme ho.

Jaké nároky na hardware serveru aplikace má?
Zde záleží na počtu uživatelů, kteří budou s aplikací pracovat. Jako minimum v případě Linuxu postačuje starší kancelářské PC.

Bude ji možno provozovat na PC na malé obci, nebo vyžaduje hostování jinde a přístup bude vzdálený?
Může být na PC v obci i na vzdáleném serveru kdekoliv na internetu.

Jaké SW vybavení je potřeba provozovat na serveru?
Systém vyžaduje přítomnost webového serveru Apache, databázového systému MySQL a podporu skriptovacího jazyka PHP 5 a novější (pro verzi spisovky 3.5.0 pak PHP verze 7). Doporučený operační systém je Linux. Aplikaci je možné též zprovoznit na Microsoft IIS, ale tam je již zapotřebí zkušeného administrátora serveru.

Rád bych se zapojil do projektu jako vývojář nebo technický partner, co pro to mám udělat?
Informujte nás na e-mailu info@mojespisovka.cz.

Adresa

Zapsán u Krajského soudu v Ústí nad Labem dne 27.11.2002 oddíl C v č. 19121

Kontaktujte nás

 
1 Začátek 2 Dokončit